G Noktası Estetiği (G-Shot)

0
1112
G Noktası Estetiği Kızlık Zarı Dikimi

G Noktası Estetiği (G-Shot)

G Noktası Büyütme ( G Spot )

G noktasına yapılacak estetik muayenelerde öncelikle hastanın uzman hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.Bayanlar çoğunlukla G noktalarının nerede olduğunu tesadüfen genital bölgelerine dokunurken bulabilmektedirler. G noktasının bölgesini ve nerede olduğunu tarif edecek olur isek, vajenin ön duvarında iç kısmında lokalize olan vajenin iç sınırından biraz daha kabarık neredeyse bir nohut bir mercimek çapında olan bir tümsek olarak adlandırabiliriz.

Uzman hekimler tarafından yapılan G noktası dolgunlaştırmanın mantığında ise bu kabarıklığın yâda tümseğin çıkıntısını arttırarak daha fazla temas yüzeyi oluşturarak cinsel ilişkinin kalitesini artırmak temel mantık olarak tanımlanabilir.

G noktasını dolgunlaştırma işleminde temel olarak hyaluronic asit içeren dolgular kullanılmaktadır. Temel olarak bakıldığında yüzde ve dudakta kullanılan dolgular ile aynı olup G noktasında kullanılmaktadır. Bu tarz müdahaleler de diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu ile de dolgu yöntemidir. Bu işlem izole sadece G noktasını olgunlaştırma büyütme işlemi olabileceği gibi ( G shut ) vajina daraltma ameliyatı ile de birlikte de yapılabilmektedir.

Sonuçlara bakıldığında G noktasını olgunlaştırma ve büyütme işlemleri maksimum oranda cinsel ilişki ve orgazm kalitesini arttırmaktadır. Vajina gençleştirme ameliyatları ile birlikte yapılan G noktası büyütme ameliyatları sonrası, bazı hasta söylemleri erkeklerde olan erken boşalma sorunu artık bende var şeklinde espirili olarak memnuniyet ifadesi olarak şaka yollu söylenmektedir. Çok geç orgazm olma veya orgazm olamama sorunu olan bayanlarda vajina gençleştirme ameliyatı ile birlikte yapılan G noktası büyütme ameliyatlarında cinsel ilişki esnasında 2,3,4 sefer orgazm olarak bu yapılan müdahalenin kalite ve başarısını ifade etmektedirler. Gerçekleştirilen G noktası büyütme/ olgunlaştırma müdahaleleri ister tek başına, ister ise vajina gençleştirme müdahaleleri ile birlikte tercih eden hastalara çok başarılı sonuçlar sunmaktadır.