Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

0
991
gecici-kizlik-zari-dikimi-nasil-yapilir

GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR?

Evlilik ya da cinsel birleşmeden 2-3 gün öncesinde yaptırılır. Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?, öncesinden kalan yırtık zar dokusunun birleştirilmesi işlemidir. Vajina duvarının devamı olan zar dokuları birleştirilir ve dikilir. Zar dikimi için özel ameliyat iplikleri kullanılır. Operasyondan bir ya da iki gün sonra iplikler vücut tarafından emilir.

Uygulama sırasında genellikle lokal anestezi kullanılır. Ameliyat korkusu olanlara genel anestezi uygulanır. Geçici kızlık zarı dikimi işleminden sonra kişi günlük yaşantısına dönebilir. Operasyondan sonra 2-3 gün içerisinde cinsel birleşme yaşanmalıdır. Aksi takdirde yeniden yırtık oluşabilir.

Uygulama süresi 5-10 dakikadır. Uygulamadan sonra uzman jinekolog tarafından ağrı kesiciler ve antibiyotikler verilir.

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı dikimi işleminden sonra…

 

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? sorusundan sonra, tamir işleminden sonra neler yapılır sorusunun cevaplanması gerekir. geçici kızlık zarı dikimi işleminden sonra bir ya da iki gün iiboyunca dinlenilmesi tavsiye edilir. İlk gün uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Ayrıca Vajen bölgesi kuru tutulmalıdır.

İlk haftada doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Operasyondan sonra kişiye nasıl pansuman yapılacağı öğretilir. İlk bir ya da iki gün pansuman yapılması yeterli olacaktır. operasyondan bir yad da iki gün sonrasına kadar havuza ya da denize girilmemelidir. Ayrıca ağır spor aktivitelerinden de kaçınılmalıdır. Vajen bölgesine gelebilecek darbelere dikkat edilmelidir. Ayrıca bacakların aşırı açılmaması ve Vajen bölgesinin gerilmemesi gerekir.

Operasyondan sonra hafif kanamaların olması normaldir. Hafif şiddette ağrı ya da sızı da olabilir. Kabızlık operasyonu riske sokacak etkenlerdendir. Bağırsağı yormayan yumuşak yiyecekler tüketilmeli, bağırsaklar yorulmamalıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu dışarıdan kesinlikle anlaşılamaz. Operasyon sonrasında, operasyonu yaptıran kişilerin psikolojilerinde belirgin bir rahatlama görülür. Kişinin öz güveni yerine gelmiş olur. Ayrıca kişi açısından oluşabilecek toplumsal baskılar ve sorunlarda giderilmiş olur. Günümüzde birçok kişi geçici kızlık zarı tamiri işlemini bu nedenlerden dolayı tercih eder. Birçok zaman geçici kızlık zarı dikimi işlemi modern tekniklerle başarılı bir şekilde yerine getirilmiş olur. İşlemden sonra kişiler büyük bir psikolojik rahatlama yaşarlar.