Genital Sıkılaştırma

0
1063
Kızlık zarı dikimi genital sıkılaştırma

Genital Sıkılaştırma

Genital bölge estetiği, lazer ile ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik olarak uygulanan bir yöntemdir.. Genital bölge estetiği, vajinal sıkılaştırma- esnekliği arttırma ,doku kolajenlerini yapılandırılma, yeterli olmayan vajinal sıvı tedavisinde, idrar tutamamalarda, vajinada iltihap önleme, vajinal kuruluğun azaltılmasında, vajen dokusunun yenilenmesi, genital bölgede renk koyulaştırmasında, renk açmak amacıyla yapılır. Cinsel ilişki esnasında sürtünme temas hissi artar. Uygulama sonrası genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

Doğum sonrasında veya yaş ilerledikçe, vulva deri ve vajinanın esnekliğini kaybetmesi ile kadınlarda idrar tutamama, kendisi ve partneri için cinsel aktivite sorunları ortaya çıkar. Vajinal gevşeme sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinans olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama, kaçırma şikayetleri de başlar. Vajinal atrofi eşlerin cinsel yaşamını ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Özellikle kadınlarda yaşanan tüm bu olumsuz etkiler cinsel yaşamdan soğuma, kaçınma, eşler arasında cinsel tatminsizlik, depresyon, güven kaybı hatta evliliğin tehlikeye girmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Lazer ile vajinal daraltma işleminin süresi yaklaşık olarak 20 – 30 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkileri bir gün içinde görülüyor ve kanal daraltılmış oluyor. İşlemin oluşturduğu doku reaksiyonlarının normalleşmesi 1 – 2 hafta olup işleme bağlı etkilerin tamamen fark edilmesi ise ortalama 1 – 2 aydır. İşlem sırasında hasta acı hissetmediği için anestezi uygulamasına gerek yoktur. Hastanın normal cinsel hayatına dönmesi ortalama olarak 2 haftanın sonunda gerçekleşebilir. Uygulamanın riski nadiren görülen hafif kızarıklık, şişlik gibi etkiler genellikle herhangi bir ilaç kullanmaya gerek kalmadan kendiliğinden 1 – 2 gün içerisinde kaybolmaktadır. İşleme bağlı gelişen kızarıklık ve ödem 1 günlük istirahatle normalleşir. Lazer ile vajinal daraltma işlem izsiz bir işlemdir.