İstanbul Kızlık Zarı Dikimi

0
1194

İSTANBUL KIZLIK ZARI DİKİMİ

İstanbul Kızlık zarı dikimi işleminin yaptırılmasının en önemli nedeni, sosyolojik ve toplumsal baskıdır. Bekaret kavramı birçok toplumda ve özellikle bizim toplumumuzda önemlidir. Bekaret doğrudan kızlık zarı ile ilişkilendirilir. Bekaret kavramının doğrudan Kızlık zarı diktirme ile ilişkilendirilmesi yanlış bir tutumdur. Günümüzde kızlık zarının yapısının anlaşılması bu düşüncenin yanlış olduğunu bir kez daha bizlere göstermiştir.

Bugün artık biz biliyoruz ki, kızlık zarı bir kadında farklı bir yapıya sahiptir. Nasıl ki dünyadaki her insanın retina yapısı farklıysa, aynı durum kızlık zarında da geçerlidir. Bekaret kavramını bu kapsamda ele almak gereklidir.

İstanbul Kızlık zarı diktirme, Bekaret Kavramı ve Toplum Baskısı Yakın zamana kadar bekaret olgusunun kızlık zarı ile ilişkilendirilmesi, toplumda kadınların psikolojik olarak baskı altına alınmasına neden oldu. Cinsel birleşmede kan olmaması doğrudan kadının daha önce cinsel birleşme yapmasıyla ilişkilendirildi. Bu yüzden birçok kadın toplum tarafından büyük baskılar görmüş, hatta bazılarının hayatına son verilmiştir.

Kızlık zarı ile bekaret olgusu arasında çok az ilişki vardır. Kızlık zarı bazı kadınlarda doğuştan yoktur. Bazı kadınlarda ise esnek bir yapıya sahiptir. Doğal çentik yapısına sahip olan kızlık zarı türleri ile de karşılaşılabilir. Tüm bu kızlık zarı yapısında ilk cinsel birleşmede kanama meydana gelmeyebilir.

Bazı durumlarda İstanbul Kızlık zarı diktirme, farklı nedenlere dayalı olarak gerçekleşir. Bazı kazalardan dolayı, yaşanan ağrı travmalar, mastürbasyon sırasında gibi nedenlerden dolayı kızlık zarı bozulabilir. Görüldüğü gibi kızlık zarı bozulması cinsel birleşme olmadan da gerçekleşebilir.

İstanbul Kızlık zarı yapısı ile ilgili bilgilerimizi çoğaldıkça, kadına olan yaklaşımı da günümüzde oldukça değişmiş durumdadır. Artık eskiden olduğu gibi kızlık zarı doğrudan bekaret kavramı ile ilişkilendirilmiyor. Bu seviyeye gelinmesinde uzman jinekologların ve kadın doğum uzmanlarının payı büyüktür.

İstanbul Kızlık zarı dikimi bazı durumlarda evli çiftler tarafından da tercih edilir. Kişiler eşlerine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak bu işlemi yaptırabilir.

Bazı durumlarda kızlık zarına operasyonla çentik açılması ya da kızlık zarının alınması da yapılan işlemler arasında yer alır. Bu işlemler daha çok kızlık zarının cinsel birleşmeye engel olması durumlarında yapılır.