Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Dikimi İşlemi

Kızlık zarı onarımında ve dikiminde uygulanan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Flepyöntemi ile kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi altında yapılır. Kızlık zarı vajinanın dış dudaklarının 1-1,5 cm gerisinde bulunur. Mukozal yapıya sahip bir dokudur. Kılcal damarlarla kaplı bulunan bu doku yırtıldığından kanama meydana gelir. Kızlık zarının yapısına göre kanama miktarı değişkenlik gösterir. Bazı durumlarda kızlık zarında bulunan kılcal damarlar zayıftır ve yırtılma gerçekleştiğinde kanama miktarı yok denecek kadar az olur.

Flep yöntemi ile kalıcı bir şekilde kızlık zarı dikimi gerçekleştirilebilir. Flep yönteminde yırtığın boyutlarının ve ne zaman oluştuğunun bir önemi yoktur. Doğum ve kürtaj durumlarından sonra bile yapılabilir. Yöntemde ayrıca ne kadar cinsel birleşme yaşandığının bir önemi yoktur.

Vajina duvarından alınan dokular, vajina duvarlarının üst ve yanlarına tutturulur ve tıpkı bir perde gibi gerilir. Flep yöntemi ile bir anlamda yeniden kızlık zarı yapılır ve cinsel birleşmedeki kanama olayı taklit edilir.

Flep yöntemi ile yapılan operasyonlar dışarıdan hiçbir şekilde anlaşılamaz. Tercihe göre yöntem ile birlikte vajina daraltma operasyonları da yaptırılabilir.

 

Flep Yönteminden Sonra Bunları Yapmalısınız

Flep yöntemi ile yapılan operasyonlardan sonra, operasyonun etkilerinin giderilmesi için yapılması ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Operasyonun yapılığı gün dinlenmek ve herhangi bir aktivitede bulunmamak gerekir. Her ne kadar operasyondan sonra kişi günlük aktivitesine dönebiliyorsa da dinlenmesi daha iyidir.

Operasyondan sonra hafif kanamalar ya da hafif sancılar görülebilir. Bu yüzden kişilere ağrı kesiciler verilir ve operasyonun etkisi geçene kadar ağrı kesicilerin kullanılması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı kişilere antibiyotik verilir. Ayrıca operasyonun yapıldığı bölgeye pansuman yapılması gerekir. Pansuman işlemini doktorun tarif etmesi ile kişi kendisi de yapabilir.

Operasyondan sonra bacakların aşırı derecede açılması riskli olabilir. Bu yüzden jimnastik ve ağır spor aktivitelerine bir hafta kadar ara verilmesi gerekebilir. Vajen bölgesinin kuru tutulması da enfeksiyon riskini azaltacaktır. Ayrıca operasyondan bir hafta kadar sonrasına kadar bisiklete binilmemesi gerekir. Düzenli olarak doktor kontrollerinde de gidilmesi gerekir.

İstanbul kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı, İstanbul kızlık zarı yapan doktorlar, İstanbul kızlık zarı yerleri, İstanbul kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler 2018, İstanbul kızlık zarı fiyatları 2018, İstanbul kızlık zarı yapan doktorlar 2018, İstanbul kızlık zarı yapan hastaneler, İstanbul kızlık zarı yapan hastaneler, İstanbul kızlık zarı diktirmek istiyorum, İstanbul kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı tavsiye, İstanbul ekonomik kızlık zarı diken yerler, İstanbul kızlık zarı yaptırmak, İstanbul kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, İstanbul ucuz kızlık zarı, İstanbul ucuz kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı yapan poliklinikler, İstanbul kızlık zarı ücretleri, İstanbul kızlık zarı forum, İstanbul jinekolog kızlık zarı, İstanbul kızlık zarı 2018, İstanbul kızlık zarı 2019, İstanbul özel kızlık zarı, İstanbul jinekolog kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı klinikleri, İstanbul kızlık zarı yaptırmak istiyorum, İstanbul kızlık zarı yaptırmak, İstanbul kızlık zarı yapan bayan doktorlar, İstanbul kızlık zarı ne kadar, İstanbul kızlık zarı fiyatı kadar, İstanbul kızlık zarı nerede yapılır, İstanbul kızlık zarı nasıl yapılır, İstanbul kızlık zarı nerede yaptırabilirim, İstanbul kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, İstanbul kızlık zarı muayenehane, İstanbul kızlık zarı merkezi, İstanbul kızlık zarı merkezleri, İstanbul kızlık zarı yapan merkez, İstanbul kızlık zarı yapan merkezler, İstanbul kızlık zarı nedir, İstanbul kızlık zarı olmak istiyorum, İstanbulda kızlık zarı dikimi, İstanbul kızlık zarı yaptırmak istiyorum, İstanbul kızlık zarı doktorları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul ekonomik kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı dikimi, İstanbul kızlık zarı diktirme