KIZLIK ZARI DİKİMİ

Türkiye’de Kızlık zarı dikimi işleminin yaptırılmasının en önemli nedeni, sosyolojik ve toplumsal baskıdır. Bekaret kavramı birçok toplumda ve özellikle bizim toplumumuzda önemlidir. Bekaret doğrudan kızlık zarı ile ilişkilendirilir. Bekaret kavramının doğrudan Kızlık zarı diktirme ile ilişkilendirilmesi yanlış bir tutumdur. Günümüzde kızlık zarının yapısının anlaşılması bu düşüncenin yanlış olduğunu bir kez daha bizlere göstermiştir.

Bugün artık biz biliyoruz ki, kızlık zarı bir kadında farklı bir yapıya sahiptir. Nasıl ki dünyadaki her insanın retina yapısı farklıysa, aynı durum kızlık zarında da geçerlidir. Bekaret kavramını bu kapsamda ele almak gereklidir.

Kızlık zarı diktirme, Bekaret Kavramı ve Toplum Baskısı Yakın zamana kadar bekaret olgusunun kızlık zarı ile ilişkilendirilmesi, toplumda kadınların psikolojik olarak baskı altına alınmasına neden oldu. Cinsel birleşmede kan olmaması doğrudan kadının daha önce cinsel birleşme yapmasıyla ilişkilendirildi. Bu yüzden birçok kadın toplum tarafından büyük baskılar görmüş, hatta bazılarının hayatına son verilmiştir.

Kızlık zarı ile bekaret olgusu arasında çok az ilişki vardır. Kızlık zarı bazı kadınlarda doğuştan yoktur. Bazı kadınlarda ise esnek bir yapıya sahiptir. Doğal çentik yapısına sahip olan kızlık zarı türleri ile de karşılaşılabilir. Tüm bu kızlık zarı yapısında ilk cinsel birleşmede kanama meydana gelmeyebilir.

Bazı durumlarda Kızlık zarı diktirme, farklı nedenlere dayalı olarak gerçekleşir. Bazı kazalardan dolayı, yaşanan ağrı travmalar, mastürbasyon sırasında gibi nedenlerden dolayı kızlık zarı bozulabilir. Görüldüğü gibi kızlık zarı bozulması cinsel birleşme olmadan da gerçekleşebilir.

Kızlık zarı yapısı ile ilgili bilgilerimizi çoğaldıkça, kadına olan yaklaşımı da günümüzde oldukça değişmiş durumdadır. Artık eskiden olduğu gibi kızlık zarı doğrudan bekaret kavramı ile ilişkilendirilmiyor. Bu seviyeye gelinmesinde uzman jinekologların ve kadın doğum uzmanlarının payı büyüktür.

Kızlık zarı dikimi bazı durumlarda evli çiftler tarafından da tercih edilir. Kişiler eşlerine evlilik yıl dönümü hediyesi olarak bu işlemi yaptırabilir.

Bazı durumlarda kızlık zarına operasyonla çentik açılması ya da kızlık zarının alınması da yapılan işlemler arasında yer alır. Bu işlemler daha çok kızlık zarının cinsel birleşmeye engel olması durumlarında yapılır.

İstanbul kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı, İstanbul kızlık zarı yapan doktorlar, İstanbul kızlık zarı yerleri, İstanbul kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler 2018, İstanbul kızlık zarı fiyatları 2018, İstanbul kızlık zarı yapan doktorlar 2018, İstanbul kızlık zarı yapan hastaneler, İstanbul kızlık zarı yapan hastaneler, İstanbul kızlık zarı diktirmek istiyorum, İstanbul kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı tavsiye, İstanbul ekonomik kızlık zarı diken yerler, İstanbul kızlık zarı yaptırmak, İstanbul kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, İstanbul ucuz kızlık zarı, İstanbul ucuz kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı yapan poliklinikler, İstanbul kızlık zarı ücretleri, İstanbul kızlık zarı forum, İstanbul jinekolog kızlık zarı, İstanbul kızlık zarı 2018, İstanbul kızlık zarı 2019, İstanbul özel kızlık zarı, İstanbul jinekolog kızlık zarı fiyatları, İstanbul kızlık zarı klinikleri, İstanbul kızlık zarı yaptırmak istiyorum, İstanbul kızlık zarı yaptırmak, İstanbul kızlık zarı yapan bayan doktorlar, İstanbul kızlık zarı ne kadar, İstanbul kızlık zarı fiyatı kadar, İstanbul kızlık zarı nerede yapılır, İstanbul kızlık zarı nasıl yapılır, İstanbul kızlık zarı nerede yaptırabilirim, İstanbul kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, İstanbul kızlık zarı muayenehane, İstanbul kızlık zarı merkezi, İstanbul kızlık zarı merkezleri, İstanbul kızlık zarı yapan merkez, İstanbul kızlık zarı yapan merkezler, İstanbul kızlık zarı nedir, İstanbul kızlık zarı olmak istiyorum, İstanbulda kızlık zarı dikimi, İstanbul kızlık zarı yaptırmak istiyorum, İstanbul kızlık zarı doktorları, İstanbul kızlık zarı yapan yerler, İstanbul ekonomik kızlık zarı yapan yerler, İstanbul kızlık zarı dikimi, İstanbul kızlık zarı diktirme