Ana Sayfa Kızlık Zarı Türleri Kızlık Zarı Nerededir ve Nasıldır?

Kızlık Zarı Nerededir ve Nasıldır?

0
1406
kizlik-zari-nerededir-kizlik-zari-nasildir

KIZLIK ZARI NEREDEDİR VE NASILDIR?

 

Kızlık zarının renk yapısı, vajina doku rengi ile aynıdır. Kızlık zarı bazı durumda kalın, bazı durumda ise esnek bir yapıya sahip olabilir. Her kadında farklı türlerde bulunur. Bazı türlerinde cinsel birleşme sorunsuz olabilirken, bazı türlerinde ağrıya ve sancıya neden olabilir. Bazı türlerinde ise cinsel birleşme imkansızdır.

Kızlık zarı nerededir ve nasıldır? Kızlık Zarı Yapısı

Dünyadaki kadınların birçoğunda vajina deliği dairesel bir yapıdadır. Bu yapıda olan kızlık zarlarında cinsel ilişki ağrısız ve acısız olarak gerçekleşir. Yapısı itibari ile kızlık zarı şekli, vajina duvarının devamı şeklindedir ve vajina girişini şekillendirir. Kızlık zarı nerededir ve nasıldır? sorusunun cevabı ve kızlık zarı yapısı bu şekildedir.

Bazı kızlık zarları ince damarsal bir yapıya sahiptir ve cinsel ilişki sırasında kanama meydana gelmeyebilir. Bazı kızlık zarları ise kalın bir yapıdadır ve cinsel birleşme sırasında sorun yaşatırlar. Kızlık zarının bu türleri genel olarak ameliyatla alınır.

Kızlık zarı, vajinanın girişini tam olarak kapatmayan bir yapıdadır. Kızlık zarında bulunan delik ve yapısı, kişilere göre değişen özelliklere sahiptir. Kızlık zarında bulunan delik, adet kanının akışını sağlar. Cinsel birleşme sırasında kızlık zarı yırtılır ve delik genişler. Bazı kadınlarda septalı yapıya sahip kızlık zarı bulunur. Bu yapıya sahip olan kızlık zarı kolay yırtılır ve tamiri de kolaydır.

Kadınların birçoğunda kızlık zarında bulunan deliğin yapısı farklıdır. Deliğin yapısı aynı zamanda cinsel birleşmenin durumunu da gösterir. Üzerinde farklı boyutlarda deliğe sahip olan kızlık zarlarında cinsel birleşme zor olur hatta bazı durumlarda gerçekleşmeyebilir. Anüler, yarım ay, yarım ara bölmeli yapıya sahip olan kızlık zarlarında cinsel birleşme kolay olur.

Esnek yapıya sahip olan kızlık zarlarında kanama milimetrik düzeyde gerçekleşir, hatta hiç olmayabilir de. Nadir olarak görülen bazı kızlık zarı türlerinde vajina duvarı üstünde bulunan zar, altındakine göre daha ince olabilir. Bu yapıya sahip olan kızlık zarlarında da yırtılma olmayabilir. Nadir olarak görülen bir durumdur.