Kürtaj Nasıl Yapılır?

0
766

KÜRTAJ NASIL YAPILIR ?

Kürtaj işlemi hakkında merak edilenlerin en başında kürtaj işleminin nasıl gerçekleştiği gelmektedir. Kürtaj işlemi öncesinde hasta kadının geçirdiği rahatsızlıklar, gebeliğin neden istenmediği gibi konular hasta danışmanımız tarafından öğrenilerek hastaya kürtaj işlemi öncesinde tıbbi danışmanlık hizmeti verilmektedir. Hasta bu danışmanlık hizmetinden sonra tıbbi olarak bir muayeneden geçirilmek zorundadır. Doktorun yapacağı işleme karar vermesi açısından bu muayene oldukça önemlidir.

Kürtaj genel veya lokal anestezi yöntemleri ile gerçekleştirilir. Vakum kürtaj da en çok tercih edilen anestezi yöntemi genel anestezidir. Genel anestezi ile hasta uyutulur ve vakum kürtaj sayesinde kürtaj 10 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Korkmamanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Kürtaj, korkulacak veya çekinilecek bir durum değildir. Birçok alanda kürtaj hakkında pek çok yanlış bilgi yayılmıştır.

Günümüz teknolojisinde kürtaj işlemi, çok basite indirgenmiştir. Kürtaj işlemine başlanmadan önce anestezi yapılır. Anestezi hastanın damar yolundan ilaç verilmesi şeklinde gerçekleştirilir.

Anesteziden sonra doktor, vajen antiseptik ilaçlar yardımıyla temizlenir ve rahim ağzı gebeliğin haftası göz önüne alınarak genişletilir. Vakum enjektörler ile rahmin içine girilerek gebelik materyelinin tamamı alınıncaya kadar çekilir. İstenmeyen gebeliklerinizden kurtulmayı dert haine getirmeyin! Anlatıldığı gibi uzun, yorucu ve zor bir işlem değildir. Detaylı bilgi almak için hasta danışmanımızla dilerseniz xxx numaramızı arayarak ya da whatsapp üzerinden mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.