Pubis Tepesi Estetiği

0
1225
kizlik-zari-dikimi-pupis-tepesi-estetigi-venus-tepesi

Pubis Tepesi Estetiği

Pubis Estetiği (Venüs Tepesi)

Kadınların bikini veya dar kıyafetler giydiklerinde belli olan şişkin ve çıkıntıya benzer pubis görünümü estetik olmayan görüntülere yol açabiliyor. Pubik yağlanması, kilo ile çözülemeyen konjenital bir deformite olarak bilinir. Yani bu bölgedeki şişkinliği diyet ve ya spor programlarıyla eritmeniz oldukça zordur. Eğer kişide deri fazlası yoksa veya kaldırma işlemi gerekli değilse, fazla pubik dokusu lazer liposuction ile alınabilir. Liposuction genellikle pubis bölgesindeki üst labia majörlere de uygulanır.

Pubis nedir?

Kasıklarda yer alan pubis bölgesi bazı kadınlarda daha çıkık görünür. Bunun nedenlerinin başında kadın obezitesinin yaygınlaşması, aşırı kilo kaybı, yoğun mons pubis yağ depozitleri ve pubis kıllarını yer alır. Aşırı mons pubik yağ miktarı çoğu zaman, yağ fazlası ve gerilmiş derinin bir neticesi olarak ortaya çıkan büyük dış dudaklara bağlantılıdır. Kilo kaybı gerçekleştiğinde çok nadir durumlarda bu deformitenin çözüldüğü görülmüştür. Bu nedenle cerrahi operasyon pubis için şarttır. Deri çökmesiyle birlikte, büyük mons pubis yağ yastığının küçültülmesi yağ alım tekniği ile yapılır. Pubis küçültme işlemi yatay deri kesimi ve deri kaldırmayla gerçekleşir.

Pubis estetiği nasıl yapılır?

Yatay deri kesimi ve mons yastığının azaltılmasıyla birlikte doğal görünen bir mons küçültme ve kaldırma işlemi yapılabilir. Pübik cilt flepinin yağlı fibröz haline gelmiş olan dokusu, tekrarlayan pübik sarkmasını engellemek için rektus fasyaya tutturulur. Bu teknik uzun süreli kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır.

Pubis estetiğinde önce pübik yağının ve mons sarkmasının derecesi belirlenir. Hasta ayakta durur pozisyondayken pubis miktarı incelenir. Bu inceleme sırasında dış dudaklardaki büyüme ve çıkıntı da not edilmelidir. Çıkarılacak cilt adası genellikle birkaç cm olmalıdır. Çünkü bundan fazlası dış dudak üst birleşim noktasının daha yukarı çıkmasına yol açabilir. Pubis estetiğin de yapılacak kesi hattı abdominoplasti yara izi hattında gerçekleşecektir. Deri katı kesimi, üst pübik kılların küçük bir miktarını da alabilir. Kesiğin uzunluğu, genellikle sadece fazla deriyi elimine edecek kadardır. Yağ yastığının alınmasıyla, dış dudakların kavuştuğu görünüm ayrıca incelenir ve eğer gerekirse, yağ alınmasının miktarı tahmin edilir.

Pubis kaldırma ameliyatı

Pubis kaldırma ameliyatı, abdominoplasti kesi izi veya alt karın kat izi hizasında gerçekleşir. Bu nedenle belirgin bir iz kalmaz. Buradan girilerek karın fasyasına kadar ilerlenir. Pubis bölgesi, liposuction ile 1-2 cm’lik kalınlığı indirilir. Bu bölgede bir çukurluk olmasını engellemek için dış kısımlar ve dış dudaklar inceltilmelidir. Liposuction yöntemi ile pübik yağı çıkartılır. Eğer kişinin dış dudaklarında yağlanma varsa liposuction buraya da uygulanmalıdır. Labial yağ açık kesi tekniği ile çıkartılır. Mons pubisin kaldırılmış olan pozisyonunu koruması için karın fasyasına asılır. Fazla olan cilt çıkarılır ve son olarak dikilir.

Pubis Kaldırma Ameliyatı Sonrası

Hastaya ameliyat sonrası soğuk tatbiki önerilir. Ayrıca korse kullanımı da oluşacak ödemi azaltmak için önemlidir. Kısa zamanda kişiler hayatlarına devam edecek hale gelir.